Czym charakteryzuje się dokumenty kolekcjonerskie z nadrukiem UV - kompletny przewodnik

Historia dokumentów kolekcjonerskich w Polsce jest niedługa, ale intensywna. Te topowe firmy stosują poliwęglanu zamiast PCV, grawerowania laserowego, posiadają wszystkie zabezpieczenia włącznie z farbami OVI, kingramami, elementami MLI/CLI. Niestety, jak w każdej branży, funkcjonują producenci którzy starają się oferować kiepskie podróbki za wygórowane ceny. Dlatego zawsze warto sprawdzać opinie przed zakupem i wybierać sprawdzone firmy z dobrymi recenzjami.

Poliwęglan to specjalny sprytny plastik, który jest mega odporny. Dokumenty wykonane są na poliwęglanu, czyli oryginalnym materiale z którego wytwarza się prawdziwe dokumenty. Poliwęglan to specjalny tworzywo, który jest mocniejszy od typowego PCV, ciężej się gnie, słabiej podatny na ciepło.

Wszystkie dane personalne na dobrej jakości dokumentach kolekcjonerskich powinny być nanoszone za pośrednictwem grawerowania laserowego, a nie typowego druku. Dokumenty wykonane z PCV są mniej kosztowne, ale ich jakość jest o wiele gorsza.

kolekcjonerski dowód osobisty

Jak przesuniesz palcem po powierzchni dokumentu - jeżeli czujecie delikatne nierówności w miejscach gdzie są dane, to zapewne mamy do czynienia z grawerowaniem laserowym. Dobry dokument kolekcjonerski powinien mieć: Grawerowanie laserowe danych. Wysokiej jakości dokumenty kolekcjonerskie również posiadają tę właściwość. Dobrej jakości dokumenty kolekcjonerskie zawierają nadruk UV wyprodukowany z troską o detale, z utrzymaniem właściwych kolorów i wzorów zgodnych z pierwowzorem.

Kolejna znacząca rzecz! Czasem te elektroniczne rzeczy posiadają opcje których nie posiadają oryginały. Te elementy są super istotne dla porządnego dokumentu kolekcjonerskiego. Do najważniejszych zabezpieczeń tego rodzaju należą: Farba OVI (Optically Variable Ink) - zmienia kolor w zależności od kąta patrzenia. Kinegram - holograficzny element zabezpieczający, Elementy MLI/CLI (Multiple/Changeable Laser Image) - przekształcalne laserowo obrazy, Relief - namacalne dotykiem zagłębienia lub wypukłości. W topowych dokumentach kolekcjonerskich reprodukcja kolorów powinno osiągać prawie 100% identyczności z oryginałem. Tanie falsyfikaty albo w ogóle nie mają nadruku UV, albo jest on wykonany niestarannie.

W krajowym prawie jazdy czy dowodzie osobistym wyjątkowym elementem jest okienko posiadające oznaczenie PL lub termin obowiązywania. To jeden z bardziej skomplikowanych do wykonania elementów, przez co wiele słabych dokumentów kolekcjonerskich albo w ogóle go nie posiada, albo jest on wyprodukowany w metodę prosty, bez efektu 3D. Wszystkie elementy - od surowca podstawowego, przez grawerowanie, po zabezpieczenia wizualne - muszą ze sobą współgrać i budować spójną całość. Szeroki wybór istniejących możliwości domaga się od klienta sporej wiedzy na temat standardu wytworzenia. Dokumenty kolekcjonerskie dobrej jakości mają właściwą masę i szerokość, porównywalną do oryginałów.

Finalną, ale nie gorzej znaczącą cechą najwyższej jakości dokumentów kolekcjonerskich, jest szansa ich kontroli przed zakupem. Lepiej odczekać dobę dłużej, ale uzyskać fotografie gotowego dokumentu, przed tym jak zostanie wysłany. Wymienione 10 cech to kluczowe wskaźniki, które pozwolą Ci odróżnić rzeczywiście premium produkt od taniego imitacji. Lepiej kupić jeden, ale solidny dokument, aniżeli szereg słabej jakości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *